"Батькам на замітку"

Дитячий етикет за столом
(для педагогів та батьків)
Коли малюк ще зовсім маленьким, йому особливо приємно радувати вас своїми успіхами. В цей час потрібно встигнути навчити його правильно і красиво їсти, користуючись столовими приборами. Перші навички етикету потрібно прищеплювати на власному прикладі батьків. Кожен день намагайтеся організувати сімейну вечерю чи обід. Якщо навіть він триває недовго, все одно дасть малюку багато знань і навичок.
Головне, ваш малюк звикне перебувати за обіднім столом в оточенні людей. Він побачить, як близькі використовують столові прилади, як вони їдять. Якщо ви все ще годуєте крихітку самі, все одно давайте йому в ручку ложку. Так він буде звикати до неї, з часом розуміючи, що ложкою набагато чистіше і зручніше обходитися при прийомі їжі, ніж ручками залазити  в повну тарілку.
Навчаємо дитину етикету:
1. Розкажіть і покажіть малюкові, що різні страви їдять по-різному.Для супу потрібна ложка, а другої страви краще їсти виделкою і ножем. Поясніть, що маленька ложечка призначена для того, щоб їсти десерт.
2. Використовуйте для їжі різний посуд. Так малюк буде розрізняти, для чого потрібні великі глибокі тарілочки, а для чого дрібні.
3. Не привчайте малюка грати за столом з їжею. Розкажіть дитині, що викладати продукти з тарілки на стіл можна. Не варто розважати дитину, сподіваючись, що це сприятиме збільшенню його апетиту.
4. Мийте руки собі і дитині. Одягайте нагрудник, після чого можете саджати дитину за стіл.
5. Покажіть дитині, як потрібно користуватися серветками, адже він повинен вставати з-за столу не тільки ситим, але і чистим.Витирайте серветками ручки і ротик малюка. Це привчить його до акуратності.
6. Дозволяйте дитині їсти самостійно. Навчіть малюка правильно тримати столові прилади.
7. Коли малюк підросте, залучайте його до накриття столу.
Пам'ятайте, що діти дуже сприйнятливі до батьківського поведінки. Поводьте себе так, як би ви хотіли, щоб поводився ваш малюк.

                                                         Мовленнєвий етикет

                                                              1. Привітання
Мовленнєве: здрастуйте; добрий день; добридень; вітаю вас; радий бачити вас; моє шанування; доброго здоров'я; привіт; здоровенькі були; здорові з неділею; здорові будьте з празником; здрастуйте вам у хату; моє шанування;

2. Прощання
Мовленнєве: до побачення; до зустрічі; до завтра; до вечора; прощавайте; на все добре; бувайте; бувайте здорові; всього найкращого; всього доброго; ще побачимося; хай вам щастить; ходіть здорові; на добраніч; я з вами не прощаюсь; я з вами ненадовго прощаюсь; ми скоро побачимося; побачимося; не забувайте;

3. Прохання
 прошу; дуже прошу вас; я прошу тебе; я хочу тебе попрохати; можна тебе попросити; можливо, ти..; чи не будете ви заперечувати..; з вашого дозволу;
будь ласка; будьте ласкаві; будьте люб'язні; коли ваша ласка; не відмовте.

4. Прохання вибачити
Мовленнєве: вибач; вибачайте; вибачте, що турбую; даруйте; пробачте; даруйте мені; прошу; простіть; дозвольте мені вибачитися перед вами; я маю (повинен) вибачитися перед вами; я хочу попросити у вас вибачення; прошу вибачити; прошу пробачення; перепрошую. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Рухлива гра: "Потяг"

Рухлива гра: "Підкинь м’яч вище "

"Рухлива гра: Хто кричить"