Раціональне харчування — як і чим дитину годувати?
Раціональне харчування—як і чим дитину годувати?
Батьки повинні наполягати на раціональному харчуванні дітей, тому, насамперед, вони повинні визначитися, які продукти стануть невід’ємною частиною дитячого меню.
Корисна для дитини їжа повинна перебувати у нього під рукою. Наприклад, тарілку зі свіжими фруктами або овочами бажано ставити в холодильнику на такому рівні, щоб дитина могла дотягнутися до неї самостійно.
У меню правильного харчування для дітей обов’язково повинні увійти фрукти і овочі, м’ясо, крупи.
Не треба нав’язувати дитині корисні продукти. Якщо він не їсть капусту — не страшно, замініть її буряком або морквиною. Нехай дитина сама вибирає корисну для нього їжу, адже малюк повинен їсти з апетитом.
Правильне харчування для дітей має обов’язково містити фосфор і магній, адже ці елементи необхідні для росту і розвитку дитячого організму. Багато фосфору є в м’ясі, яєчному жовтку, вівсяній крупі і сирі. Магній міститься в овочах, рибі, деяких фруктах і м’ясі.
Принципи правильно гохарчування дітей дошкільного віку:
Раціональне харчування дітей дошкільного віку ґрунтується на ряді принципів:
- у щоденному раціоні дошкільника повинні бути всі речовини, необхідні для росту і розвитку молодого організму;
- необхідно правильно розподілити добову норму калорій у відповідності з режимом дня і необхідними нормами;
- дуже важливо дотримуватися режиму харчування, при якому організм отримував би рівномірне навантаження, адже тільки тоді їжа буде правильно засвоюватися і перетравлюватися (проміжок між прийомами їжі повинен бути не більше чотирьох-п’яти годин);
- необхідно скоротити до мінімуму вживання солоної, жирної та смаженої їжі;
- страви для дитини треба готувати самостійно, використовуючи тільки свіжі продукти;
- продукти краще обробляти парою, тушкувати або запікати;
- не можна включати в раціон дитячого харчування напівфабрикати або готову продукцію, куплену в кафе чи магазині (кури гриль, салати).
При дотриманні основних принципів і правил правильного харчування дітей дошкільного віку обов’язково враховуйте побажання і смаки дітей. Якщо дитина відмовляється їсти, то не варто годувати його насильно.
Коментарі
Дописати коментар